Председатель

Наши партнеры

Статистика

Вопросы и ответы

Комментарии с 1 по 7 из 720 | Следующие | В конец

нархан сатымкулова
Комментарий
рабочее время учителей
#720 Дата: 09.21.17, 19:33:41
Работаю в техникуме культуры г. Жалалабад преподаю спец.предметы нам не оплачивают за подготовку к урокам как в школах и можно ли нам перейти на пятидневку мы работаем 6 дней в неделю занятия проходят до обеда

Oтвeт:
Педагогам, работающим в среднем специальном учебном заведении, согласно условиям оплаты труда не предусмотрена оплата за подготовку к урокам или проверку тетрадей.
Что касается перехода учебного заведения на пятидневную рабочую неделю, о чем Вы спрашиваете в своем вопросе, в этом случае необходимо иметь соответствующий документ отраслевого министерства, предусмотрено уставом и правилами внутреннего трудового распорядка спуза.



62-57-37
62-57-29

Галия
Комментарий
Re: Вопросы и ответы
#719 Дата: 09.17.17, 22:22:57
Здравствуйте!почему у нас кыргызстане в школе каждый год собирает по 2000,почему это не прекращается?в Бишкеке учились там 2000,сейчас перешли в куршаб,в куршабе школа Ленин 5тоже такая болезнь.junsalievjoodar@gmail.comкогда в Казахстане учились 2года ни копеики они не брали.набарот книги безплатно и чай безплатно дали.а у нас что вопше твариться кто эти деньги собирает и для чего они тратеть не понимаем,заимитесь этими делами пажалуиста...

Oтвeт:
Галия, информацию о взимании с родителей учащихся, на Ваш взгляд, незаконных средств, администрацией школы им. Ленина 5 с Куршаб необходимо направить на сайт министерства образования и науки КР для принятия соответствующих мер.

62-57-37
62-57-29

Мирбек
Комментарий
Re: Вопросы и ответы
#718 Дата: 09.16.17, 16:21:49
Урматуу профсоюз комитети. Биз майрам кундоруно туш келген сабактарыбызды алтынчы кундору кошумча кылып отуп атабыз. Бирок бизге акчасы толонбойт экен. Мектеп беш кундук окууга откон. Директорго не учун эс алуу куну иштешибиз керек деп кайрылсак 34жуманы толукташыбыз керек дейт. Директор канчалык денгээлде туура кылып атат

Oтвeт:
Предметтик окуу программаларда майрам күндөрү эске алынып, программага киргизилген эмес, майрам күндөрү үчүн сабак өтпөй эле койгула. Беш күндүк окутууда расписаниеге өзгөртүүлөр киргизилип, сааттар аткарылышы керек.

62-57-37
62-57-29

Айзат
Комментарий
Оплата за совмешении профессии
#717 Дата: 09.12.17, 15:47:36
Уважаемая Лидия Петровна!.Я работаю в детском саду "Акылай" Кеминского района воспитателем. Наш заведующий детского сада ушла в отпуск,и мне оставили во время трудового отпуска место заведующего. Экономист райОО не оплачивает мне 30 процент оплаты за совмешении профессий .правильно ли они ?

Oтвeт:
На основании статьи 167 Трудового кодекса КР работнику, выполняющему на ряду со своей основной работой дополнительную работу за руководителя, ушедшего в отпуск, производится доплата за исполнение обязанностей временно отсутствующего работника. Указанная доплата в данном случае не должна быть меньше 30% ставки по совмещаемой должности.
За помощью необходимо обратиться к председателю райкома профсоюза Чылабаевой Айсалкын Талиповне.

62-57-37
62-57-29

Бакыт
Комментарий
Re: Вопросы и ответы
#716 Дата: 09.07.17, 19:26:48
Саламатсыздарбы. Мугалимдин план конспектисин окуу болумунун башчысы текшерип сабакка киргизгенге укуктуубу же тааныштым деп гана кол коебу? Копчулук окуу болумунун башчысы текшердим деп кол коюшат же окуу болумунун башчысы бардык предметти текшергендей ошол предметтерди ийне жибине чейин жакшы билишеби? Ошондой эле айрым мектептерде план конспектиси жок мугалимди сабакка кирбейсин же сабак отсо да мектеп администрациясы эмгек акысынан кыркканга чейин барышат экен, ошондой мыйзам барбы же бул кызмат абалынан пайдалануу болуп калбайбы? Алар кайсы мыйзамга таянып иш алып барышат?

Oтвeт:
Кызматтык нускама боюнча завуч бардык предметтик мугалимдердин план конспектисин текшерип, кол коет. Эгерде мугалим сабакка план конспектиси жок келсе сабакка киргизбөөгө укугу бар. Эгерде сабак өткөрүлбөсө ал саат үчүн эмгек акы төлөнбөйт

62-57-37
62-57-29

Бакыт
Комментарий
Re: Вопросы и ответы
#715 Дата: 09.07.17, 19:19:31
Саламатсыздарбы. Мугалимдин план конспектисин окуу болумунун башчысы текшерип сабакка киргизгенге укуктуубу же тааныштым деп гана кол коебу? Копчулук окуу болумунун башчысы текшердим деп кол коюшат же окуу болумунун башчысы бардык предметти текшергендей ошол предметтерди ийне жибине чейин жакшы билишеби? Ошондой эле айрым мектептерде план конспектиси жок мугалимди сабакка кирбейсин же сабак отсо да мектеп администрациясы эмгек акысынан кыркканга чейин барышат экен, ошондой мыйзам барбы же бул кызмат абалынан пайдалануу болуп калбайбы? Алар кайсы мыйзамга таянып иш алып барышат?

Oтвeт:
Кызматтык нускама боюнча завуч бардык предметтик мугалимдердин план конспектисин текшерип, кол коет. Эгерде мугалим сабакка план конспектиси жок келсе сабакка киргизбөөгө укугу бар. Эгерде сабак өткөрүлбөсө ал саат үчүн эмгек акы төлөнбөйт

62-57-37
62-57-29

Айнура
Комментарий
Иш туралуу
#714 Дата: 09.07.17, 14:30:34
Мен мектепте 12 саат сабак берем жана мектептин соц педагогу молуп иштейм Жумуш убактысы 14 00 чейин иштеп кошумча башка мектепте да 8 саат менен иштейин деп ишке киргем бирок директор урусаат бербей жатат Иштоого акым барбы

Oтвeт:
Соц. Педагогдун жумуш күнү 8 саат, же 40 саат жумасына иштеши керек. Беш күндүк жумуш күнүндө директор туура эле руксат бербей жатат, себеби башка мектепке барып иштөөгө убактыӊыз жок.

62-57-37
62-57-29
Комментарии с 1 по 7 из 720 | Следующие | В конец
Просмотров: 1829556