Центральный комитет профсоюза работников образования и науки Кыргызской Республики

Центральный комитет профсоюза

работников образования и науки Кыргызской Республики

Профсоюз в регионах

Кесиптик майрамынар кут болсун!

ОшМУнун Кесиптик бирлиги социалдык коргоо жана профсоюздар кызматкерлеринин күнү менен куттуктады. Ош мамлекеттик университетинин Кесиптик бирлиги 19-октябрь Кыргыз Республикасынын социалдык коргоо жана профсоюздар кызматкерлеринин күнү менен куттуктады. Бул майрамга карата университетте эмгектенген бир топ окутуучулар билим берүү тармагындагы үзүрлүү эмгектери жана жаштарга тереӊ билим, татыктуу тарбия берүүдөгү салымдары үчүн республиканын, облустун жана Ош мамлекеттик университетинин Ардак грамоталар менен сыйланышты. Салтанаттуу жыйынга ОшМУнун социалдык жана тарбия департаментинин директору Жылдыз Артыкова, Кесиптик бирлигинин төрагасы Абсамат Саттаров катышып, куттуктоо сөздөрүн  жолдошту.

Кыргыз Республикасынын билим жана илим кызматкерлер  профсоюзунун борбордук  комитетинин  билим, илим профсоюзунун  “Отличниги” төш белгиси менен сыйланды:

  1. Шатманов Суйналы Токтоназарович - медицина факультетинин гистология жана патанатомия кафедрасынын башчысы, Россия федерациясынын табыгый илимдер академиясынын академиги, медицина илимдеринин доктору, профессор;
  2. Аликулов Бакытбек Макенович - юридика факультетинин профсоюз бюронун төрагасы, улук окутуучу;
  3. Сакибаев Канатбек  Шерикбаевич - Бизнес жана менеджмент факультетинин  ишканалар экономикасы жана бизнести башкаруу кафедрасынын  доценти, экономика илимдеринин кандидаты;

Кыргыз Республикасынын билим берүү жана илим министрлигинин Ардак грамотасы  менен сыйланат:

  1. Маликов Алтынбек Азизбекович – Финанс – юридикалык колледжинин “Финансы жана банк иши”  кафедрасынын улук окутуучусу, профбюронун төрагасы;

Кыргыз Республикасынын билим жана илим кызматкерлер  профсоюзунун борбордук  комитетинин  Ардак грамотасы  менен сыйланат:

  1. Джумаева Лазокатхан Мадаминовна - Эл аралык медицина факультетинин анатомия, гистология жана  нормальдуу физиология кафедрасынын доценти, PhD;
  2. Сагындыкова Рахат Жумабаевна - Дүйнөлүк тилдер жана маданият факультетинин  англис тилинин методикасы кафедрасынын башчысы, филология илимдеринин кандидаты, доцент;
  3. Алимова Гульбар Байышевна - Бизнес жана менеджмент факультетинин бухгалтердик эсеп жана экономикалык анализ кафедрасынын доценти, экономика илимдеринин кандидаты;
  4. Шакиров Кылычбек Курбанбекович - Математика жана информациялык технологиялар факультетинин информатика кафедрасынын улук окутуучусу;
  5. Маматкулов Орозбай Идирисович - Табият таануу жана география факультетинин  ботаника, ЖБД жана БОУ  кафедрасынын улук окутуучусу;
  6. Сайпидинова Бүсанам Абдикайымовна - Медициналык колледжинин директорунун окуу иштери боюнча орун басары;

Кыргыз Республикасынын  Мугалимдер күнүнө карата төмөндөгү ОшМУнун  кызматкерлерин  билим жана илим кызматкерлеринин  Ош областтык профсоюз комитетинин  Ардак грамотасы  менен сыйланат:

  1. Көчкөнбаева  Сонаим  Исмаиловна – Дүйнөлүк тилдер жана маданият факультетинин  англис тилинин  окутуунун  практикалык курсу кафедрасынын  улук окутуучусу;
  2. Шооруков Асылбек Абдибахапович – Медициналык колледжинин  табият таануу жана тилдер кафедрасынын окутуучусу;
  3. Сабиралиева Замира Маметовна – Орус филология факультетинин орус тили жана адабиятын окутуу методикасы кафедрасынын улук окутуучусу;
  4. Токтобаева Аселя Аскербековна – Медицина факультетинин онкология, офтальмология жана оториналоринология кафедрасынын окутуучусу;
  5. Ташматова Назгул Маматумаровна – Эл аралык медицина факультетинин анатомия, гистология жана нормальдуу физиология кафедрасынын доценти, биология илимдеринин кандидаты;

Ош облусунун билим, илим кызматкерлеринин профсоюзунун  Ош облустук комитетинин «Мыкты баштапкы профсоюз уюму» облустук кароо-сынакка катышкандыгы үчүн Педагогика, психология жана дене тарбия факультетинин профбюросунун төрагасы Үсөн уулу Жыргал «Ардак грамота»  менен сыйланды.

Мугалимдер күнүнө  карата  ОшМУнун бириккен кесиптик кошунунун   «Ардак грамота»  менен сыйлануучулардын тизмеси:

  1. Ташиев Ниязалы Маметибраимович – Бизнес жана менеджмент факультетинин “Бухгалтердик эсеп жана экономикалык анализ” кафедрасынын доценти, экономика илимдеринин кандидаты;
  2. Атабаев Ибрагим Насырович – Эл аралык медицина факультетинин окуу иштери боюнча декандын орун басары;
  3. Таабалдиев Сүйүнбай Үмөталиевич – Билим лицейинин окутуучусу;
  4. Раджапова Назгуль Абийбуллаева – Кыргыз-европа факультетинин эл аралык укук, бизнес жана туризм кафедрасынын доценти, саясий илимдеринин кандидаты;
  5. Мухтарбек кызы Нурпейил – Кыргыз-кытай факультетинин “Кытай тили жана кытай таануу” кафедрасынын окутуучусу;
  6. Нишанов Чубак Байышович- ЭАББПКнын “Чет тили” предметтик циклдык окутуучусу. 
  7. Алманбеков Кубатбек Акимбекович – ОшМУнун маалымат коопсуздугу жана компьютерлерди техникалык тейлөө бөлүмүнүн жетектөөчү инженери;
  8. Капарова Нургуль Абийбилаевна - Педагогика, психология жана дене тарбия факультетинин башталгыч билим берүүнүн теориясы жана методикасы кафедрасынын улук окутуучусу;
  9. Тажибаева Анара Акынбекова - Дүйнөлүк тилдер жана маданият факультетинин англис тилинин фонетикасы жана грамматикасы  кафедрасынын  улук окутуучусу;
  10. Кокчаев Канатбек Акжолович – ФЮКтун ЖББДнин тилдер кафедрасынын окутуучусу;
  11. Патиев Нурканбек Маматович – Юридика факультетинен декандын сырттан окуу боюнча орун басары;
  12. Кульматова Сырга Абдимиталовна – STEM инновациялык колледжинин директордун окуу иштери боюнча басары;
  13. Камардинова Уялкан Нурмаматовна - Кыргыз филология жана журналистика факультетинин кыргыз тили жана илими кафедрасынын доценти, филология илимдеринин кандидаты;
  14. Жуманалиева Майрам – Медицина факультетинин №3 ички оорулар кафедрасынын окутуучусу;
  15. Мойдунов Жеңиш Төлөнович – Искусство факультетинин “Элдик музыкалык аспаптарда  аткаруу жана ырдоо” кафедрасынын башчысы, улук окутуучусу;
  16. Абдимиталип уулу Кубат – Математика жана информациялык технологиялар факультетинин информациялык системалар жана программалоо кафедрасынын окутуучусу;
  17. Куламшаева Гулайым – ОшМУнун Ноокат гимназиясынын биология мугалими;
  18. Умурзаков Садыкжан – ОшМУнун чарба департаментинин эмерек цехинин устасы;
  19. Абдаким кызы Акылай – ОшМУнун Окумуштуулар кеңешинин адиси;
  20. Матисаков Түгөлбай Кубатбаевич – Физика-техника факультетинин энергетика кафедрасынын башчысы, техника илимдеринин кандидаты, доцент;
  21. Орозов Максатбек Омурбекович – Кыргыз-түрк факультетинин тарбия иштери боюнча декандын орун басары;
  22. Шамшидин уулу Замирбек – Бизнес жана менеджмент факультетинин “финанс жана банк иши” кафедрасынын окутуучусу;
  23. Шералиев Койлубай Каленович – Табият таануу жана география факультетинин №2 факультеттер аралык дене тарбия кафедрасынын улук окутуучусу;
  24. Каримова Саадат – Индустриалдык-педагогикалык колледжинин орто кесиптик билим берүүдөгү тилдер дисциплинасы циклынын окутуучусу;
  25. Калдыбаева Чынарбү Маметовна – Кара-Кулжа гиназиясынын директору;
  26. Мамасалиева Рахима – Кара-Суу гимназиясынын мугалими;
  27. Асанова Дамира Амангельдиевна – Орус филология факультетинин дүйнөлүк адабият кафедрасынын башчысы, филология илимдеринин кандидаты, доцент;
  28. Асанахунова Зарина – Эл аралык мамилелер факультетинин кесиптик чет тилдер кафедрасынын окутуучусу;
  29. Сулайманова Гульсана Абдибаитовна – Өзгөн эл аралык медициналык колледжинин клиникалык дисциплиналар кафедрасынын окутуучусу;